Манчестър Юнайтед изхвърли Манчестър Сити от FA Cup

Васил Георгиев 08 януари 2012 в 17:11 2836 0

Уейн Рууни, Снимка БГНЕС
Актуалният носител на Купата на Англия Манчестър Сити приключи участието си още в третия кръг на настоящото издание на най-старата клубна футболна надпревара в света. "Гражданите" отпаднаха от турнира, след като загубиха у дома от рекордьора по спечелени трофеи в надпреварата Манчестър Юнайтед в драма с 2:3. В ключова фигура на "Етихад Стейдиъм" се превърна рефера Крис Фой, който даде рамо на "червените дяволи" за успеха им. Още в 10-ата минута тимът на Манчестър Юнайтед, извън чиято група за мача остана Димитър Бербатов, излезе напред в резултата. Антонио Валенсия качи топката на главата на Уейн Рууни, който вкара за 0:1. Две минути по-късно реферът измисли червен картон за бранителя на Манчестър Сити Венсан Компани, който дори не извърши нарушение, и остави домакините с 10 души. В 30-ата минута с технично изпълнение Дани Уелбек покачи на 2:0 за Манчестър Юнайтед, а десет минути по-късно Александър Коларов спъна в наказателното поле на домакините Райън Гигс, за което гостите получиха дузпа. Ударът на Рууни бе спасен от вратаря на Сити Пантилимон, но избитата от румънеца топка бе вкарана от Рууни с глава за 3:0. Така започна да се очертава тежка загуба за "гражданите", а феновете на Манчестър Юнайтед замечтаха за така жадуваната разплата за домакинската загуба с 1:6 в мача от Висшата лига, игран през есента. До края на полувремето рефера Крис Фой подмина и втора дузпа за Манчестър Юнайтед. В началото на втората част Коларов върна едно попадение, а в 64-ата минута Серхио Агуеро доведе нещата до 2:3, възползвайки се от неразбирателство между вратаря Линдегор и подписалия часове преди мача договор с Манчестър Юнайтед до края на сезона Пол Скоулс. Ветеранът, който се бе отказал от футбола след края на миналия шампионат и бе започнал треньорска работа в школата на Манчестър Юнайтед, се появи на терена в 60-ата минута. До края играчите на Роберто Манчини опитаха да стигнат и до равенство, но не успяха. Мало преди последния съдийски сигнал реферът не отсъди и дузпа за Манчестър Сити, а в последните секунди удар на Коларов от фаул бе спасен от вратаря на гостите Линдегор.