Реал пак с 10 т. аванс след 5:0 с Еспаньол

Любомир Тодоров 05 март 2012 в 10:19 1290 0

Кака преминава през защитник на Еспаньол. Снимка: БГНЕС
Отборът на Реал разгроми с 5:0 гостуващия Еспаньол в двубой от 26-ия кръг на испанската Примера дивисион. Така съставът на Жозе Моуриньо си възвърна аванса от 10 точки, който бе намален от Барселона след 3:1 над Хихон в събота. През първото полувреме се разписаха Кристиано Роналдо в 23-ата минута и Сами Кедира в 38-ата. Втората част се превърна в латиноамерикански рецитал след гол на Кака и две попадения на Гонсало Игуаин. Само отличната игра на вратаря на гостите от Барселона Франсиско Касия попречи Кралския клуб да вкара още попадения. Други резултати от неделя: Сарагоса - Виляреал 2:1 Атлетик Б - Реал Сос 2:0 Гранада - Валенсия 0:1.   Класиране: 1. Реал - 67 т. 2. Барселона - 57 3. Валенсия - 43 4. Атлетик Б - 37 5. Малага - 37.