Реал (Мадрид) писа петица на Гранада

Васил Георгиев 08 януари 2012 в 12:53 1348 0

logo-lfp-la-liga
Тимът на Реал (Мадрид) победи с 5:1 на "Сантяго Бернабеу" Гранада в мач от XVIII кръг в Примера дивисион. След като стартираха годината лежерно с трудна победа над Малага (3:2)  в турнира за Кралската купа, момчетата на Жозе Моуриньо бързо вдигнаха оборотите и си върнаха красивата игра. Още в 19-ата минута Карим Бензема откри резултата. Само три по-късно обаче  гостите се върнаха в двубоя след попадение на Микел Рико. След серия от пропуски и пред двете врати, по-чистите от които пред тази на Касийяс, в 34-ата минута Серхио Рамос отново даде аванс на Реал. В самото начало на втората част с 13-ото си попадение в първенството от началото на сезона Гонсало Игуаин уби и малкото останала интрига. Само три минути по-късно Бензема заби втория си гол в мача и 10-и за сезона, а минута преди края Кристиано Роналдо оформи крйното 5:1 за "Белия балет". За португалеца това е 21-во попадение от началото на сезона. За Реал това е втора поредна и общо 14-а победа за сезона. Гранада пък регистрира осмата си загуба в кампанията. Испания, Примера дивисион, XVIII кръг Сантандер - Сарагоса 1:0 Реал Сосиедад - Осасуна 0:0 Леванте - Майорка 0:0 Малага - Атлетико (Мадрид) 0:0 Реал (Мадрид) - Гранада 5:1 На 8 януари Райо Валекано - Севиля Хетафе - Атлетик (Билбао) Виляреал - Валенсия Бетис - Хихон Еспаньол - Барселона Класиране 1.Реал (Мадрид)    43 точки 2.Барселона    37 т. (мач по-малко) 3.Валенсия    33 г. (мач по-малко) 4.Леванте    30 т. 5.Осасуна    26 т.