Младежите завършиха 1:1 в Ловеч

OFFNews 15 ноември 2011 в 16:43 1465 0

Младежките национали на България по футбол завършиха 1:1 с отбора в Австрия в квалификация от Х група за Евро 201, играна в Ловеч.

Така на практика съставът на селекционера Михаил Мадански загуби шансове да продължи в плейофите за турнира. Миналата седмица нашите победиха същия съперник с 2:0 като гости. Равенството остави тимът трети в групата. Националите откриха с хубав гол. В 12-ата минута Александър Тонев тръгна с топката малко след центъра, напредна и с изстрел от над 25 метра отбеляза. След това нашите се дръпнаха назад и заиграха по-пасивно. В 78-ата минута капитанът на Австрия Кристоф Дибон изравни с глава. Минута след това Радослав Кирилов изстреля опасен шут, спасен с мъка от вратаря Радлингер. Отборът на България игра в състав: Кунчев, Пашов, Колев, Терзиев, Ил. Миланов, Цветков, Димов, Тонев, Кирилов, Балджийски (88- Ив. Василев), Василев (55-Аяс). Според регламента на Евро 2013 за младежи до 21 г., за плейофната фаза се класират победителите в 10-те квалификационни групи и 4-те отбора на второ място с най-добри показатели, като се вземат предвид само резултатите срещу първия, третия, четвъртия и петия. 14-те отбора се разпределят с жребий в двойки, които в два мача ще определят седемте финалиста на турнира. Домакинът Израел се класира директно. Класиране в Х група 1. Холандия - 9 т. 7-2 2. Шотландия - 8 9-4 3. БЪЛГАРИЯ – 8 6-4 4. Австрия – 5 7-7 5. Люксембург – 0 4-16. Мачовете на националите до края 31.05. България – Шотландия; 05.06. Холандия – България 10.09. Люксембург – България.