Кутровски приключи на четвъртфинал в Сан Хосе

Васил Георгиев 18 февруари 2012 в 11:15 1183 0

Димитър Кутровски Снимка:БГНЕС
Втората ни ракета при тенисистите Димитър Кутровски приключи участието си на турнира в Сан Хосе от веригата на ATP 250 на четвъртфиналите. 24-годишният софиянец загуби мача за влизане в полуфиналите от №94 в света Райън Харисън с 1:6, 4:6 и час и 3 минути игра. 19-годишният Харисън бе повече от категоричен в първия сет, като Кутровски, който е №438 в ранглистата, успя с доста усилия за измъкне само гейм. Във втората част българинът бе далеч по-равностоен, като успя да удържи съперника си до 4:4 гейма. Ключов се оказа деветия гейм на частта, в който Харисън успя да вземе предимство, а след това и да затвори мача. Американецът успя да пласира 76% успешен първи и 58% печеливш втори сервис срещу 55% и 38% за Кутровски. Българинът стигна до една възможност за пробив, която реалзира, докато Харисън получи 8 шанса и успя в четири от тях. С класирането си за четвъртфиналите Кутровски регистрира най-силното си представяне в кариерата на турнир от такова високо ниво. Софиянецът си гарантира и влизане в Топ 400 на световната ранглиста с 57-те точки, които ще прибави в актива си от надпреварата в Сан Хосе.