Холандия се приближи до 1/8-финалите след победа над Австралия (видео)

Ивайло Анев 18 юни 2014 в 21:02 2758 0

Отборът на Холандия е на крачка от осминафиналите.

Отборът на Холандия направи важна крачка към класиране за 1/8-финалите на Световното първенство след драматична победа с 3:2 над Австралия в среща от група "В", играна в Порто Алегре.

Ариен Робен откри за фаворитите с третия си гол на шампионата, но веднага след това Тим Кейхил изравни. Миле Йединак смълча всички с гол от дузпа малко след почивката, но Робин ван Перси с третия си гол на Мондиала изравни. Мемфис Депай оформи поредния обрат в този мач и осигури трите точки на тима си.

Общо взето положенията бяха малко, но двата отбора изригнаха между 20-та и 21-та минута, когато паднаха и двете попадения преди почивката. Първо холандците откриха резултата чрез Ариен Робен.

Още в ответната атака Матю Леки центрира перфектно от десния фланг, топката попадна на крака на Тим Кейхил, който я прати неспасяемо в мрежата. Тя се озова там и с помощта на горната греда.

В 50-ата минута Уесли Снайдер завърши добра атака с шут към близката греда, избит от вратаря в корнер. В 53-ата минута Дарил Янмаат игра с ръка в наказателното поле и Австралия получиха дузпа. Миле Йединак не сбърка и зарадва далечния континент. Две минути по-късно австралийците имаха нов шанс при контраатака, но Рон Влаар изчисти с глава.

В 58-ата резултатът беше изравнен. Защитата изпусна Робин ван Перси, който не беше и в засада, обърна се мигновено и шутира много точно от 12 метра - 2:2.

В следващата атака холандците направиха обрата пълен. Тогава Мемфис Депай получи топката пред наказателното поле, стреля силно, топката тупна пред вратаря и се озова в мрежата му за 3:2.

С този успех холандците са на една минимална крачка от място в осминафиналите, като то може да им бъде осигурено още тази нощ. Австралийците пък изглежда ще се сбогуват с Мондиала, въпреки надъханата си игра.

Холандия - Австралия 3:2

Австралия: Матю Райън, Джейсън Дейвидсън, Райън Макгоуън, Алекс Уилкинсън, Матю Спиранович, Миле Йединак, Марк Брешано, Мат Маккей, Томи Оър, Матю Леки, Тим Кейхил;

Холандия: Яспер Силесен, Далей Блинд, Бруно Мартинс Инди, Рон Влаар, Стефан де Врай, Дарил Янмаат, Джонатан де Гузман, Найджъл де Йонг, Уесли Снайдер, Ариен Робен, Робин ван Перси.

Ако имате какво да кажете на тема "Мондиал 2014", може да го направите в новата игра на OFFNews! Направете видео коментар и го качете в OFFTube и може да спечелите Sony Xperia M и Sony Xperia Tablet Z.