Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

Григор Димитров спечели турнира в Акапулко

ОFFNews 02 март 2014 в 08:15 13668 9

Григор Димитров триумфира в Акапулко

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров победи на финала на турнира в Акапулко срещу Кевин Андерсън (Южна Африка) със 7:6, 3:6, 7:6.

След три часа драматичен мач Димитров надигра съперника си и се изстреля на 16-о място в световния тенис.

Димитров спечели първия сет с 7:6 (1) в турнира в Мексико.

В първия сет двамата съперници не допуснаха пробиви в подаването си, като се стигна до тайбрек. В него Димитров започна отлично, като поведе с 5:0 точки преди Андерсон да спечели първата си точка, която се оказа и единствена за него в тайбрека.
Андерсън спечели втория сет с 6:3, който българинът започна по-слабо.

Димитров стартира убедително в третия сет, като поведе с 1:0. Южноафриканецът взе превес в началото на втория гейм, а в последствие го спечели след като се възползва от две поредни грешки на Григор за 1:1. Нашенецът обаче показа устойчива игра и след като губеше сета с 3:4, успя да обърне резултата до 5:4. Андерсън обаче отново изравни до 5:5.

Съперникът на Гришо също се бори и прати мача в тайбрек след два мощни аса за 6:6.

В тайбрека южноафриканецът бързо поведе с 2:4, но българинът първо изравни до 4:4, а в последствие стигна до шампионска топка при 6:5.

Титлата от турнита отиде при Григор Димитров!

Гришо печели трофеси заедно с наградния фонд от $316 000. Победата му го изстрелва до 16-ото място в световния тенис.

"Благодаря на съперника си и искам да го поздравя. Къде ми е конят", пошегува се Григор, излизайки с каубойска шапка да поздрави публиката като победител.

"Благодаря на всички за страхотната организация. Надявам се отново да се върна тук. Виждам, че навън има парти, може да ме засечете замалко довечера", каза още тенисистът и събра бурни овации от публиката.