Борусия (Дортмунд) се върна на победния път

Васил Георгиев 17 декември 2011 в 18:39 1038 0

Роберт Левандовски

Шампионът на Германия по футбол Борусия (Дортмунд) се върна на победния път, след като в предишните си два мача в Бундеслигата регистрира равенства.

В сблъсък от XVII кръг на шампионата "жълто-черните" се наложиха като гости на Фрайбург с 4:1. Полският национал Роберт Левандовски (на снимката) изведе Борусия напред в резултата още в 7-ата минута. В 34-ата Ян Розенал "взриви" трибуните на "Баденова Щадион", изравнявайки резултата. В самия край на първата част обаче гостите отново излязоха напред в резултата. Илкай Гюндоган бе точен за 2:1. В 59-ата минута с четвъртото си попадение за сезона Кевин Гроскройтц окончателно унищожи интригата в мача, а крайното 4:1 оформи Левандовски с второто си попадение в 70-ата минута, негово 12-о в кампанията. За Дортмунд това е 10-а победа за сезона. Фрайбург пък регистрира 10-ата си и втора поредна загуба. Бившият нападател на Левски Гара Дембеле за пореден път бе сред резервите на Фрайбург. Той се появи на терена в 82-ата минута на мястото на Даниел Калигури, като така и не се отличи с нищо.

Бундеслига, XVII кръг Байерн - Кьолн 3:0 Леверкузен - Нюрнберг 0:3 Хамбуртер - Аугсбург 1:1 Фрайбург - Борусия (Дортмунд) 1:4 Хофенхайм - Херта 1:1 Волфсбург - Щутгарт 1:0 От 19,30 часа Шалке - Вердер На 18 декември от 16,30 часа Кайзерслаутерн - Хановер От 18,30 часа Борусия (Мьонхенгладбах) - Майнц Класиране 1.Байерн    37 точки 2.Борусия (Дортмунд)    34 т. 3.Шалке    31 т. (мач по-малко) 4.Борусия (Мьонхенгладбах)    30 (мач по-малко) 5.Вердер    29 т. (мач по-малко)