Байерн на финала след дузпи

Любомир Тодоров 22 март 2012 в 11:54 1598 0

Томас Мюлер крещи от радост след класирането на финала. Снимка:ЕРА/БГНЕС
Отборът на Байерн е вторият финалист в турнира за Купата на Германия. Снощи баварците се наложиха като гости над Борусия (Мьонхенгладбах) с 4:2 след дузпи - 0:0 в редовното време и продължението. На финала на 12 май в Берлин ще играят Борусия (Дортмунд) и Байерн. Въпреки голямото си превъзходство футболистите на гостите не успяха да отбележат гол цели 120 минути. Те улучиха греда оше в 6-ата минута чрез Тони Кроос, а в края на полувремето след пробив и пас на Франк Рибери и Ариен Робен стреля от близо над вратата. През втората част вратарят на домакините, 19-годишният Марк-Андре тер Щеген, спаси няколко опасни удара. В 83-ата минути гладбахци можеха да се поздравят с победата но, ударът на Марко Ройс бе спасен от стража на Байерн Мануел Нойнер. При наказателните удари от Борусия пропуснаха Данте и Хавард Нордвайт, докато гостите вкараха и четирите си дузпи и ликуваха.