Арсенал си го изкара на слабака Блекбърн

Васил Георгиев 04 февруари 2012 в 17:44 1489 0

ВАН ПЕРСИ
ВАН ПЕРСИ
Тимът на Арсенал прекъсна лошата си серия във Висшата лига на Англия, след като в сблъсък от XXIV кръг на първенството размаза гостуващият Блекбърн със 7:1. "Артилеристите" постигнаха първата си победа в рамките на последните пет кръга и 12-а за сезона след хеттрик на Робин ван Перси (2-ата, 38-ата и 62-ата минута), две попадения на Алекс Окслейд-Чембърлейн (40-ата и 54-ата минута), като за 18-годишня халф това бяха и първите два гола във Висшата лига, и по едно на Микаел Артета (51-ата минута) и Тиери Анри (93-ата минута). За френския ветеран, който се появи като резерва в края на мача,  това бе първи гол във Висшата лига от 3 февруари 2006 г. Тогава Анри вкара за 1:1 при гостуването на Арсенал на Мидълзбро. Както е известно, Тиери Анри вече има едно попадение в сметката си, след като бе взет под наем от Ню Йорк Ред Бул, след като още в дебюта си с фланелката на Арсенал вкара на Лийдс за 1:0 в мач за Купата на Англия, в първите дни на 2012 г. След хеттрика си днес Ван Перси вече има 22 попадения във Висшата лига за сезона, като е лидер при стрелците. Голът за гостите, които регистрираха втората си поредна и 14-ата загуба в кампанията, бе на Мортен Гамст Педерсен от фаул в 32-ата минута. От 43-ата минута тимът на Блекбърн игра с човек по-малко, след като за брутално влизане в краката на Ван Перси директен червен картон получи Гаел Живе. Малко преди това тотално обърканият в безпомощността си мениджър на гостите Стив Кийн бе принуден да направи смяна, след като Томаш Росицки контузи Джейсън Лоу.   Англия, Висша лига, XXIV кръг Арсенал - Блекбърн 7:1 Уест Бромич - Суонзи 1:2 Стоук Сити - Съндърланд 0:1 Куинс Парк Рейнджърс - Уулвърхемптън 1:2 Норич - Болтън 2:0 (Мартин Петров игра цял мач за Болтън) Уигън - Евертън 1:1 Манчестър Сити - Фулъм 3:0 На 5 февруари Нюкасъл - Астън Вила Челси - Манчестър Юнайтед На 6 февруари Ливърпул - Тотнъм Класиране 1.Манчестър Сити    57 точки 2.Манчестър Юнайтед    54 точки (мач по-малко) 3.Тотнъм    49  (мач по-малко) 4.Челси    42 т.    (мач по-малко) 5.Арсенал    40 т.