Близки на загинали в катастрофи излязоха на протест в центъра на София.
По обед те се събраха пред Народното събрание с искане причиняването на смърт на пътя да се разглежда от съда като убийство, а не като престъпление по непредпазливост.
Близките на жертвите при инциденти по пътищата у нас настояват за по-строги наказания за виновните. Те не приемат за достатъчни направените последни промени в Наказателния кодекс преди лятната ваканция на депутатите. Според тях е необходимо криминализирането още на първия отказ от тест за алкохол или наркотици, не само на втория. Настояват и да се въведе терминът "пътно убийство", защото е ясно, че има ПТП-та, причинени по непредпазливост, както и да има срокове за изготвяне на експертизи, какъвто според тях в момента в закона не е упоменат.
Първоначално се планираше протестът им да премине в шествие от сградата на парламента към Орлов мост, където движението да бъде затворено, но впоследствие тази част от плана отпадна.
Протестиращите планират да недоволството си от липсата на справедливи присъди с хвърляне на жълти стотинки пред Съдебната палата. Според тях "на толкова" магистратите оценяват живота на убитите им деца, отбелязва БНР.
Следете новините ни в :























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Лукойл, Алекперов и България: Завой към Русия?
След 4 години Хемус ще стигне до Велико Търново, обещават от АПИ
Баба Алино в София? ''Възраждане'' алармират за десетки хиляди кв. м. незаконно строителство във ''Връбница''
Донев оправда ръста на издръжката на МС с 8,5 млн. евро за съдебно дело, ПСА и чествания