Бранимир Ботев остава зам.-министър на туризма

Ивайло Анев 20 November 2014 в 16:57 4105 2
Бранимир Ботев остава зам.-министър на туризма
Заместник-министъра на туризма Бранимир Ботев

Бранимир Ботев остава заместник-министър на туризма и правителството на Бойко Борисов. Премиерът е издал заповед за назначаването му, съобщи правителствената информационна служба.

Ботев заемаше поста зам.-министър на икономиката и енергетиката с ресор „Туризъм” в кабинета на Пламен Орешарски от юли 2013 година.

Назначаването му тогава беше посрещнато с разноположни мнения от браншовите организации.

През последната половин година в рамките на неговия мандат беше разработена Стратегия за развитие на сектора с хоризонт до 2030 година и беше предложена концепция за туристическо райониране.

Ботев запази поста си и по време на служебното правителство на Георги Близнашки.

В новия си мандат Ботев ще бъде заместник на министър Николина Ангелкова, която получи одобрението на бранша.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Карл Бушби - човекът, който 27 години върви към дома си и обиколи света пеша