Белият дом публикува рецептата за бира на американския президент Барак Обама в отговор на петиция, събрала над 12 000 подписа и спазвайки правото на достъп до информация.
Обама винаги има на разположение от тази бира в автобуса, с който прави предизборните си обиколки. Бирата, в която се добавя мед, е първият алкохол, произвеждан на територията на президентската резиденция, обяснява помощник-готвачът Сам Кас.
Той обяснява още, че Джордж Вашингтон е дестилирал уиски и е имал пивоварна в Маунт Върнън, а Томас Джеферсън е имал лозя и правел вино, но няма исторически свидетелства някой да е правел това в Белия дом.
"Ето защо ние сме горди, че поставяме началото на тази традиция", коментира Сам Кас.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец