Украйна се изложи срещу Северна Ирландия и отпада от Евро 2016

OFFNEWS 16 юни 2016 в 21:09 3040 0

Отборът на Северна Ирландия победи Украйна с 2:0 в мач от втория кръг в група „С“ на Евро 2016. Двубоят се игра под непрестатнен дъжд в Лион, а след почивката бе прекъснат за няколко минути заради градушка.

Гарет Маккоули в 48-ата минута вкара първия гола за Северна Ирландия, а Нийл Макгин отбеляза втория в последната минута на двубоя. Това е първи успех на тима на първото Европейско първенство, на което участва.

Украинците играха силно през по-голямата част на първото полувреме, но постепенно играчите на Северна Ирландия се окопитиха. След почивката силният дъжд не позволи на по-техничните украинци да разгърнат кой знае колко комбинации, а с гола си съперникът тотално ги обърка. Така до края на мача головите положения бяха малко, а от голямото кюскане се възползваха играчите на Северна Ирландия, които с тази победа запазват шанс да се класират за елиминационната фаза. Решаващ за развитието в групата ще е мачът между Германия и Полша, който започва в 22:00 часа.

След две загуби с по 0:2 на украинците им остава само да изиграят един протоколен мач с полските съседи и да се приберат у дома.

Украйна - Северна Ирландия 0:2
0:1 Макoули (49)
0:2 Макгин (90+6)

Украйна: Пятов - Федецкий, Качериди, Ракицкий, Шевчук - Сидорчук (76-Гармаш), Степаненко - Ярмоленко, Коваленко (83-Зинченко), Коноплянка - Селезньов (71-Зозуля)

Северна Ирландия: МакГавърн - Хюз, Каткарт, Макoули, Дж. Еванс - Уорд (69-Макгин), К. Еванс (90+3-Макнеър), Дейвис, Норууд, Далас - Уошингтън (86-Магенис)

ЖК: Селезньов, Сидорчук (Украйна); Уорд, Далас, Дж. Еванс (Северна Ирландия)

Съдия: Павел Краловец (Чехия)