Първите бели щъркели пристигнаха у нас. Екип на Българското дружество за защита на птиците наблюдавал вчера ято от 14 бели щъркела, което прелетяло над Природозащитния център „Пода“ край Бургас, съобщават от организацията.
Експертите ги наблюдавали и снимали, докато птиците се реели и опитвали да наберат височина над защитената местност Пода, като постепенно се изтеглили на север-северозапад.
Обикновено белите щъркели пристигат у нас в началото на март, като явно суровата зима не е попречила на това ято да поеме толкова рано своя път обратно към местата за гнездене.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
22193
1
24.02 2017 в 11:34
храна търси си и ето -
жабче джвакащо напето
ще му бъде яденето.
Щурав щурчо пред жабето
бе застанал, при което
клюн съзря, присви крилцето
и изсвири най-проклето.
Скокна жабченцето клето,
зер съвсем на косъм бе то.
Но съзря спасението -
нещо зее зад щурчето.
Край на колебанието!
Скочи в дупката, където
бе на топпличко прието
на наш Мунчо у ду... кхъм...
Три тела открити в общежитие в Угърчин
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
СВО идет по плану: ВСУ спря тока в Севастопол
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден