Осем медицински специалисти от учебни заведения ще бъдат командировани в болницата в Ловеч, за да подпомогнат екипа при нарастващия натиск от епидемията.
Със заповед на кмета са командировани две директорки на ясли, двама фелдшери и четири медицински сестри от градини и училища.
Те ще помагат в дейността на болницата на извън инфекциозните структури. По този начин опитният медицински персонал на болницата ще бъде пренасочен за лечение на пациенти с COVID–19, съобщават от общинската администрация.
Леглата в областта за лечение на неусложнени пациенти с COVID–19 са увеличени с 20 %, а леглата за интензивно лечение с 40%.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец