Върнаха в България Стоил Боянов, прекарал 7 месеца в арменски затвор, а неговото дете протестираше в продължение на дни пред сградата на външното ни министерство, предаде Нова телевизия.
Боянов е в много тежко здравословно състояние. Той е задържан през август миналата година по искане на Киргизстан за административно престъпление, което по принцип не се наказва с лишаване от свобода.
В края на февруари тази година 12-годишният му син Алекс излезе на протест пред МВнР, защото според семейството държавата не реагирала на сигналите им.
Майката на задържания мъж разказа, че нарушението, в което е обвинен синът й, е, че преди две години минал незаконно границата между Казахстан и Киргизстан. Жената не проумява как това е станало, след като той се е прибрал със самолет. Стоил е задържан, докато е бил в командировка в Армения, а семейството му веднага е потърсило помощ от българските власти.
Сега Киргизстан е оттеглил обвиненията от Стоил и той се прибра в България снощи като свободен човек.
Той ще остане под карантина, защотото пристига от страна извън Евросъюза.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Йотова: Европейската комисия предложи най-рисковия бюджет за следващите седем години
Тайно ''окръжно'' и скандал заради премахването на езиковите паралелки
Тръмп изрази опасения за мегасделката между Netflix и Warner Bros. за $72 млрд.
Тръмп изрази опасения за мегасделката между Netflix и Warner Bros. за $72 млрд.