Асът на "Jumbo-Visma" Примож Роглич спечели тазгодишното издание на колоездачната Обиколка на Испания, след като запази лидерската си позиция в днешния последен 21-и етап.
Фабио Якобсен (Quick Step) беше най-бърз във финалния спринт в Мадрид на края на 106.6-километровото трасе от Фуенлабрада до столицата, спирайки хронометрите с време 2:48.20 минути. Така холандецът записа втория си етапен успех през тази година в надпреврата.
Той изпревари със сантиметри Сам Бенет от "Bora–Hansgrohe" и Шимон Сайнок (CCC Pro Team). Роглич завърши 75-и на 17 секунди, но с общо време 83.07.31 часа словенецът завърши на върха в генералното класиране.

Шампионът във Вуелтата от 2009 година Алехандро Валверде от "Movistar" остана втори на 2.16 минути, а трети на 2.38 минути завърши 20-годишният словенец Тадей Погачар (Emirates).

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни