Витоша не стигна до чудо срещу Верея

OFFNews 28 август 2017 в 19:52 1577 0

Снимка sportal.bg

Новакът в Първа лига Витоша не успя да стигне до първа домакинска победа в елита на собствения си стадион в софийското село Бистрица.

Воденият от треньора Костадин Ангелов - Лаптопа тим отстъпи с 0:3 пред Верея Стара Загора в последен мач от кръга в Първа лига.

Първото полувреме предложи приятен футбол сред прохладната гора в село Бистрица. Гостите от Стара Загора бяха по-активни в предни позиции и логично поведоха в резултата.

Това се случи в 33-ата минута, когато Мехди Фенуш намери мрежата на Християн Василев - 1:0 за "сините".

Няколко минути след гола на Фенуш пропуск направи Венцислав Бенгюзов. Опитният футболист обаче се реваншира след почивката.

В 69-ата минута вратарят на "тигрите" Василев допусна груба грешка, изритвайки топката напред, която попадна у Бенгюзов. Последва моментален прехвърлящ удар от около 30 метра и резултатът стана 2:0 за Верея.

Силната игра на гостите намери израз и в трети гол. Той падна в 87-ата минута, когато ветеранът Георги Андонов порази целта с глава след корнер.