Верея измъкна победата от Славия в скучен мач

OFFNews 01 май 2017 в 19:29 2096 1

Верея победи Слави с 1:0 в двубой от 4-ия кръг в Група А на втората осмица в Първа професионална лига. В скучен и безразличен мач на националния стадион "Васил Левски" възпитаниците на треньора Александър Томаш успяха да се добрат до победата с гол в последните минути на двубоя.

Домакините можеха да открият резултата в 27-ата минута, когато при едно центриране в наказателното поле Мирослав Енчев не успя да изчисти топката и тя стигна до Ивайло Димитров, който остана сам срещу вратаря, но Пламен Колев отрази удара му.

Крайното 0:1 оформи Еуженио, който се разписа в първото изгодно положение пред вратата на съперника, след страхотна грешка в защитата на домакините.

След победата си старозагорци почти сигурно ще участват в плейофите за Лига Европа, което автоматично ще означава, че играчите на Александър Томаш ще играят в елита ни и догодина.

Най-старият столичен тим от своя страна най-вероятно ще участва в битката за оцеляване.