Победа на Верея над Ботев Пд прати Славия на баражи

OFFNews 05 май 2017 в 19:27 2685 1

Верея със сигурност остава в Първа лига и през следващия сезон. Футболистите на треньора Александър Томаш успяха да стигнат до победа с 3:1 над Ботев Пловдив в динамичен двубой от група "А" на втората осмица.

Старозагорци губеха с 0:1 в началото на мача, но успяха да изравнят до почивката. През втората част пък стигнаха до нови две попадения, с които си подпечатаха успеха.

По този начин тимът от Стара Загора вече има 42 точки в актива си и задмина Ботев, който е с 41. Освен това така Верея си осигури спасението в Първа лига за следващия сезон и ще се бори за място в Лига Европа.

В другата среща по това време Славия победи Монтана с 1:0. Единствения гол в мача реализира Стефан Велев, който се разписа малко след почивката.

Най-старият столичен клуб се надяваше на положителен резултат от Стара Загора, но това така и не стана, което със сигурност праща славистите на баражите за оставяне в елита.