Отново чудо на световното: Самураите съсякоха Германия с 2:1

Василен Петров 23 ноември 2022 в 17:21 3120 2

Германия срещу Япония

Снимка Getty images

Немският тим пропусна редица положения след като поведе в резултата и плати висока цена в края на сблъсъка.

Поредна изненада на световното! Япония победи Германия с 2:1 в група "Е".

Двубоят стартира изключително равностойно, тъй като бундестимът не успя да оправдае първоначалните очаквания и да установи траен контрол върху играта.

В 8-ата минута Даизен Маеда реализира попадение във вратата на Мануел Нойер след подаване от десния фланг, което го изведе на чиста стрелкова позиция. Впоследствие обаче стана ясно, че футболистът се е намирал зад гърба на бранителя Антонио Рюдигер.

15 минути по-късно немците съумяха да създадат първата по-сериозна опасност. Рюдигер отигра центриране от корнер, но ударът се оказа неточен, след като кълбото премина покрай левия страничен стълб на вратата.

В 21-вата минута Джошуа Кимих стреля опасно от движение, но Шуичи Гонда успя да отрази по невероятен начин. Илкай Гюндоган опита да направи добавка, която не бе точна, но след отсъждане за нередовна позиция така или иначе гол нямаше да бъде зачетен.

В 32-рата минута Давид Раум се включи изумително в наказателното поле, след като бе изведен чрез технично подаване и овладя топката. Гонда извърши нарушение, а Иван Бартън посочи бялата точка. Видеоасистент рефера (ВАР) потвърди първоначалното решение на съдията. Гюндоган успя да вкара дузпата и да изведе "Маншафта" напред в резултата.

В добавеното време на първата част нападателят Кай Хаверц отбеляза второ попадение на празна врата, но и то бе отменено след проверка с ВАР, макар в началото голът да бе зачетен.

Второто полувреме започна по сходен начин - с натиск на домакините. Джамал Мусиала извърши рейд в наказателното поле на "самураите", преодолявайки четирима съперникови играчи. Завършващото му изпълнение бе под всякаква критика.

В 75-ата минута Нойер бе преодолян след няколко много класни намеси. Влезлият като резерва Ритсу Доан овладя отразена от стража топка и с добавка съумя да изравни резултата.

В 83-ата минута бе сътворено същинското чудо. Златната резерва Такума Асано се измъкна от немската отбрана и сам срещу вратаря реализира за 2:1.

-480

2

Октим

23.11 2022 в 17:37

Ако човек вижда и знае какво представлява отдавна немския отбор ... не бива в никакъв случай да говори за “чудо“!!! Дори предполагах, че бундес отбора ще падне с повече голове ...