Манчестър Сити печели и в мачове без голямо значение

Василен Петров 03 ноември 2022 в 11:57 811 1

Манчестър Сити срещу Севиля

Снимка GettyImages

"Гражданите" показаха, че са способни да печелят и онези мачове, които не са им чак толкова важни..

Съставът на Манчестър Сити спечели и последната си среща от тазгодишното издание на груповата фаза в Шампионска лига. Богатата комбинация от младост и опит даде желания резултат и футболистите на Хосеп Гуардиола надделяха над Севиля с 3:1.

Срещата бе на стадион "Етихад". Победата на светлосините дойде след пълен обрат.

В 31-ата минута тимът на Хорхе Сампаоли неочаквано откри резултата. Франсиско Аларкон направи страхотно центриране от ъглов удар, а Рафа Мир се извиси над всички останали, след което отправи неспасяем завършващ удар във вратата на Щефан Ортега.

В 52-ата минута Сити изравни, като основният акцент падна върху автора на попадението Рико Люис. Само на 17-годишна възраст дебютантът успя да запише името си сред реализаторите в първия по сила европейски клубен турнир. Крайният защитник получи извеждащ пас от нападателя Хулиан Алварес, след което стреля безапелационно.

Мароканският страж на гостите все пак намери сили да се реабилититра пред съотборниците си малко по-късно в мача, осъществявайки двойно спасяване при последователните удари на Рубен Диаш и Алварес.

Крайният изход от сблъсъка бе оформен в 83-ата минута. Тогава Хулиан подаде вляво за Рияд Марез, който показа изумителната си класа и вкара за 3:1.

Манчестър Сити остава лидер в класирането на група "G" с актив от 14 точки. Борусия Дортмунд заема второ място, събирайки 9 пункта след равенството 1:1 с ФК Копенхаген, който отпада от надпреварата. За Севиля остава продължаване в турнира, който са печелили неведнъж - Лига Европа.