Манчестър Юнайтед - Аякс е финалът в Лига Европа

OFFNews 12 май 2017 в 00:05 3622 0

Манчестър Юнайтед завърши наравно 1:1 със Селта и с общ резултат 2:1 се класира за финала на Лига Европа.

Още в 18-ата минута Маруан Фелайни даде аванс на домакините. Белгиецът успя да отбележи с глава, след великолепно центриране на Маркъс Рашфорд.

Селта върна интригата в мача, след като резервата Ронкалия отбелязва за 1:1 в 85-ата минута. Секунди след това напрежението се покачи значително за двата отбора. Ерик Бейли и голмайсторът за испанците за малко не стигнаха до бой и двамата бяха изгонени с директни червени картони.

В другата полуфинална среща Олимпик Лион и Аякс сътвориха страхотен мач на "Стад де Люмиере" във Франция, след който холандците се класираха на финала, макар, че загубиха с 1:3.

Амстердамци бяха спечелили в първата среща с 4:1, а в последните минути тази вечер удържаха преднината си, макар и с човек по-малко.

Финалът между Манчестър Юнайтед и Аякс ще се играе на 24 май 2017 г. на стадион "Френдс Арена" в Стокхолм.