ПСВ спечели дербито срещу Аякс

OFFNews 23 април 2017 в 19:50 2011 0

ПСВ Айндховен победи като домакин Аякс с 1:0 в голямото дерби на холандското първенство. Това на практика почти със сигурност ще сложи край на шампионските амбиции на гостите от Амстердам.

Двата отбора направиха силен мач в едно от големите дербита в днешния ден на европейския футбол. Единственото попадение в двубоя отбеляза Юрген Локадия в 25-ата минута. Мачът беше прекъснат в началото на втората част, след като феновете на ПСВ запалиха черна димка и превърнаха няколко сектора в същинска преизподня.

Този път двата тима нарушиха старата традиция успехът да е за гостите. След тази загуба Аякс остана с актив от 75 точки и вече е на 4 от лидера Фейенорд. ПСВ са трети със 72.

Само преди месец мисълта за титлата беше далеч от "Амстердам Арина", тъй като воденият от треньора Петер Бош тим изоставаше на цели шест точки от лидера Фейенорд.

До края на сезона остават само два кръга и всеки от съперниците за трофея ще се стреми да не допусне грешка.