Класически Левски пресуши Черно море

OFFNews 15 септември 2019 в 22:07 1583 0

Левски стигна до класическа победа над Черно море с 3:0 в двубой от 9-ия кръг на Ефбет Лига, игран на стадион "Георги Аспарухов".

Всички попадения в срещата бяха реализирани още преди почивката. Точни в полза на "сините" бяха Станислав Иванов (21'), Паулиньо (31') и Найджъл Робърта (35').

Два гола пък бяха отменени на "моряците". В 10-ата минута попадение на Жоржиньо бе отменено заради спорно нарушение, а в 34-ата минута Актау също вкара. Този път попадението бе правилно отменено заради засада

Завърналият се след продължителна контузия Холмар Ейолфсон започна от първата минута. Първоначално той не бе в тимовия лист, предложен от Петър Хубчев, но контузия на Рейш по време на загрявката за мача наложи включването на исландеца.

След този мач 26-кратните шампиони се намират на второто място в класирането с актив от 20 точки и са на точка зад лидера Лудогорец. Черно море пък e на 7-о място с 11 пункта.

Варненци се изправиха срещу историята тази вечер. Повече от 61 години отборът няма шампионатна победа като гост на "сините" - в продължение на вече 54 поредни двубоя (44 победи за Левски и 10 равенства).

Левски: Миятович, Миланов, Каргас, Холмар, Тиам (67 - Найденов), Горанов, Мазурек (76 - Алар), Райнов, Робърта, Иванов (82 - Насиру Мохамед), Паулиньо

Черно море: Митрович, Попов, Панов, Димов, Актау (46 - Ндонгала), Хантакиас, Панайотов, Жоржиньо, Енрике, Минчев (78 - Илиев-младши), Андраде

По-рано днес пък Дунав и Славия завършиха 0:0. Срещата в Русе беше динамична, но с малко положения и съвсем закономерно приключи без гол. Домакините вече са с 9 точки след третото поредно равенство, а софиянци имат с една повече - 10.