Етър - Каранга 2:2 пред 8000 зрители във Велико Търново

OFFNews 30 септември 2017 в 17:03 2250 0

Снимка Иван Йочев, Спортал

Етър спря победната серия на ЦСКА-София. Близо 8000 зрители видяха зрелищно равенство 2:2 на стадион "Ивайло".

Отново Каранга беше героят на "червените", но този път силите не му стигнаха. Куп фенове от региона напълниха в червено сектор "В" в старата ни столица.

Фернандо Каранга откри в 30-ата минута. Той наказа с глава домакините. Две минути по-късно Бадара изравни. Голаджията на Етър също заби страхотно с глава.

В 62-ата минута Фернандо Каранга изведе гостите отново напред и изглеждаше, че отново ще бъде героят на кръга. В 85-ата Рубен Пинто си вкара нелеп автогол.

Много спорно съдийство на Валентин Железов. Той подмина явен фаул пред наказателното поле на гостите в последните секунди, когато резервата Александър Барт свали с две ръце противников футболист.

В даденото от рефера четириминутно на мача Иван Петков бе ударен в главата и си глътна езика при единоборство с Лое, но реферът отново не отсъди фаул, което вбеси скамейката и феновете на Етър. Те искаха червен картон и на Каранга, но реферът прецени, че бразилецът е настъпил без да си иска Веско Минев.

Така ЦСКА-София дръпна на 2 точки пред Лудогорец. Шампионът обаче има мач по-малко, утре в Разград гостува Берое.