Челси изравни рекорд на Арсенал с 13-а поредна победа

OFFNEWS 31 декември 2016 в 19:08 2264 0

Лидерът на Острова Челси удари с 4:2 Стоук Сити в двубой от 19-ия кръг и постигна 13-а поредна победа в Премиър лийг.

Така лондончани изравниха рекорд на Арсенал и дадоха сериозна заявка за титлата, макар и мениджърът Антонио Конте да продължава да е предпазлив по тази тема. Челси посреща новата година на върха в класирането с 49 точки.

Най-близо до него е Ливърпул, който по-късно тази вечер играе с Манчестър Сити. Иначе двубоят на "Стамфорд Бридж" предложи много емоции на зрителите, избрали футбола за забавление в новогодишната вечер.

Гари Кейхил откри резултата през първото полувреме, но веднага след почивката Мартинс Инди изравни. Вилиан даде аванс на "сините" в 57-ата минута, а Питър Крауч направи 2:2.

Секунди след второто изравняване отново Вилиан се разписа за 3:2. Диего Коща, който се завърна в тима след наказание, оформи крайния резултат след великолепни индивидуални действия пет минути преди края.