Ливърпул обърна Стоук Сити и продължава гонитбата с Челси

OFFNEWS 27 декември 2016 в 21:02 3991 0

Ливърпул се върна на второто място в Премиър лийг, след като обърна Стоук Сити у дома от 0:1 до 4:1 в последния мач от 18-ия кръг.

"Мърсисайдци" обаче изостават с шест точки от лидера Челси, а в събота на тима на Юрген Клоп му предстои двубой срещу друг от претендентите за челните места - Манчестър Сити. Към този момент Челси има 46 точки, Ливърпул е втори с  40, а Сити е с 39 на третото място.

Стоук шокира "Анфийлд" с ранен гол. Отборът на Марк Хюз поведе на Ливърпул още в 12-ата минута след попадение на Джонатан Уолтърс. Той се възползва от центриране на Питърс и с глава не остави шансове на Миньоле.

"Червените" обаче успяха да обърнат до почивката с попадение на Лалана и Фирмино. През второто полувреме гостите не оказаха толкова сериозна съпротива и допуснаха още два гола.

Имбюла си отбеляза автогол, а влезлият секунди по-рано Даниел Стъридж оформи крайното 4:1. Попадението е под номер 100 за тима, откакто Клоп пристигна на "Анфийлд".