Арсенал поведе в Премиър лийг

OFFNEWS 10 декември 2016 в 19:28 3012 0

Отборът на Арсенал е новият лидер в английската Премиър лийг.

Това стана факт след победата с 3:1 над Стоук Сити в Лондон. "Артилеристите" могат да бъдат свалени от върха още утре, когато досегашният лидер Челси приема Уест Бромич. Двата тима имат по 43 точки, но Арсенал е с по-добра голова разлика към момента.

Стоук поведе изненадващо с гол от дузпа на Чарли Адам в 29-ата минута, но Тио Уолкот (42) успя да изравни до почивката със стотния си гол с екипа на Арсенал. През втората част Месут Йозил и Алекс Иуоби (75) донесоха заслужена победа на домакините.

В другите мачове от кръга Бърнли сложи край на серията си от три поредни загуби, като спечели срещу Борнемут с 3:2.

Суонзи пък успя да се измъкна от дъното на класирането след убедителна победа с 3:0 в домакинството си на Съндърланд.