Англия отнесе Панама, Хари Кейн задмина Роналдо при голмайсторите

OFFNews 24 юни 2018 в 16:54 3758 0

Англия победи категорично Панама с 6:1 в двубой от Група G на световното първенство, игран на стадион "Нижни Новгород". Хари Кейн вкара хеттрик след две дузпи през първото полувреме (22 и 45) и рикошет през второто (62), с което стана едноличен голмайстор в турнира с 5 гола.

Два гола добави Джон Стоунс (8, 40), а веднъж се разписа Джеси Лингард (36). Историческият първи гол за Панама пък бе дело на резервата Фелипе Балой в 78-та минута.

Тази победа изстреля островитяните на първото място във в групата, след като "трите лъва" изравниха головата разлика на Белгия. И двата тима са вкарали по осем попадения срещу две допуснати такива, но при толкова изравнени показатели се взема предвид дисциплинарния фактор. Англичаните в момента има по-малко картони от белгийците и поради тази причина заемат първото място във временното класиране.

Срещата започна с очакван натиск на британците, които не закъснях и с откриването на резултата. Още в 8-ата минута Джон Стоунс реализира, след като бе оставен непокрит след изпълнение на корнер - 1:0.

Англия получи право да изпълни дузпа в 22-ата минута, когато Фидел Ескобар задържа Джеси Лингард в наказателното поле. Хари Кейн пък бе безпощаден от бялата точка - 2:0.

В 36-ата минута Джеси Лингард отбеляза прекрасно попадение от далечна дистанция, правейки резултата 3:0. В 40-ата Джон Стоунс реализира нов гол. Защитникът на Манчестър Сити завърши прекрасно заучено положение от "Трите лъва" - 4:0.

Така се стигна до 45-ата минута, в която Англия получи право да изпълни нова дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Стоунс, а Хари Кейн отново бе безпощаден от бялата точка - 5:0.

Втората част започна отново с натиск на британците и резултатът не закъсня, тъй като в 63-ата минута Хари Кейн успя да реализира хеттрик, макар и малко случайно. Лофтъс-Чийк стреля от границата на наказателното поле, а топката рикошира в крака на нападателя, правейки резултата 6:0.

В 78-ата минута Панама стигна до почетно и историческо първо попадение на Мондиал. Голмайстор бе Фелипе Балой, който засече страхотно центриране от свободен удар - 6:1.