Пожар изпепели най-големия мигрантския лагер "Мория" на гръцкия остров Лесбос, предаде Би Би Си.
В спасителната акция участват 25 пожарникари и 10 пожарни коли. Извършва се евакуация на лагера, където са настанени около 13 000 кандидати за убежище - четири пъти по-голям брой от капацитета му.
Има огнища и около лагера.
По непотвърдена информация огънят е предизвикан умишлено при бунт на мигрантите в лагера, а причината за това е, че е трябвало да бъдат под изолация.
Преди дни стана ясно, че сред бежанците има заразени с коронавирус. Целият лагер беше поставен под карантина. Към момента броят на заразените обитатели вече достига 35 души.
В. "Екатерини" пише, че целият лагер е напълно унищожен.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни