Снимка на две момичета – едното от Северна, другото от Южна Корея – се превърна не само в снимка номер 1 на игрите в Рио, а във фотос на годината.
Това е селфито на годината, написа сайтът Korea Portal.
Щастливи от адреналина на състезанието двете гимнастички Лий Юн-джу (Южна Корея) и Хон Ун-Йон (Северна Корея) – си правят селфи заедно.
Корейските сайтове един след друг пускат снимката, без да я коментират.
Единственият коментар към нея е:
„Основната цел на Олимпиадата в Рио е да популяризира мира между държавите и да вдъхнови хората.
Именно тази снимка е силно олицетворение на спорта, който има силата да обединява хората. Това е рядък красив миг в състезанието, който стопля сърцата, отбелязват международните наблюдатели“.
Сеул и Пхенян враждуват от десетилетия.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
15918
2
10.08 2016 в 16:47
Вече са и приготвили наказателния взвод.
18031
1
10.08 2016 в 12:54
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск