Мнацканян донесе трети медал за борците ни на Световното в Будапеща

OFFNews 26 октомври 2018 в 22:04 2055 0

Снимка bul-wrestling.org

Айк Мнацканян донесе трети медал за борците ни от Световното първенство в Будапеща. В малкия финал при 72-килограмовите на класическия стил дебютантът се пребори за бронза, след като победи с технически туш 9:0 алжиреца Тарек Бенайса.

Това е първо голямо състезание за Айк, който в навечерието на световното получи български паспорт. Преди това Тайбе Юсеин (62 кг) ликува със златото при жените, а Биляна Дудова (57) се окичи със сребро.

Днес стартира и капитанът Иво Ангелов, който обаче не успя да поведе отбора в класическия стил към призовите места. Световният и европейски шампион от 2013-а загуби още на старта при 60-килограмовите след 2:7 срещу египтянина Хайтем Махмуд.

Поражение претърпяха и останалите ни представители в днешния ден. Константин Стас бе спрян от мексиканеца Мануел Сарсеро с 4:6 в категория до 67 кг, а Йоан Димитров (87) загуби от Даниел Грегорич Хачевария (Куба) с 2:10.

Утре излиза и последният ни участник – Кирил Милов (97), сребърен медалист от младежките олимпийски игри Нанджин 2014.