Боян Асенов се класира за финала на Европейското, Еми-Мари Тодорова с бронз

OFFNews 15 март 2019 в 19:19 2213 0

Снимка Българска федерация по бокс

По-малкият брат на Даниел Асенов-Тайсъна, Боян се класира за финала на Европейското по бокс за мъже и жени до 22 години, провеждащо се във Владикавказ, в категория до 56 килограма. Той успя да победи украинецът Микайло Джиазко в полуфинала с 3-2 съдийски гласа.

Мачът беше изключително оспорван, като и двамата боксьори дадоха най-доброто от себе си. Боян обаче бе по-техничният и по-съобразителен боец, което убеди трима от петимата съдии около ринга да го определят за победител. Така българският боксьор се класира за първия си финал на европейско първенство за мъже. Битката за златото е в неделя, а негов съперник ще бъде руснакът Сергей Ярулин.

По-рано днес Еми-Мари Тодорова спечели по категоричен начин бронзов медал в категорията до 48 килограма, а утре от 17:00 Даниел Асенов ще се боксира за място на финала в категория до 52 килограма с украинеца Ростислав Билостотски.