Самолет със 142 пътници на борда кацна аварийно на Летище София заради съмнения за пожар на борда, съобщиха от пресцентъра на Министерството на транспорта.
Самолетът се е приземил нормално на пистата на софийското летище, а пътниците са евакуирани на Терминал 1.
Самолетът е изпълнявал чартърен полет Варшава – Хургада. Сред пътниците няма българи, уточниха от транспортното министерство.
От полската авиокомпания LOT вече е изпратен самолет към София, който ще извози пътниците.
Български екип провежда разследването и търси причините за появилия се дим на борда.
След първоначалния оглед е установено, че има нагар по една от кислородните маски.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"