Кръстовището при Телевизионната кула в София ще стане на две нива. Първият етап от ремонта на кръстовището на булевардите "Пейо Яворов" и "Драган Цанков" започна днес и ще продължи до 19 май, напомниха от Столична община.
Кръстовището няма да бъде затваряно за движение, но със сигурност задръстванията ще са по-големи от обичайните.
Това ще първото от планираните кръстовища на две нива в София, за които се говори от години. Проектът предвижда да се понижи нивото на бул "Пейо Яворов", а нивото на бул. "Драган Цанков" да се запази и да се изгради кръгово кръстовище, като се премахват светофарните уредби.
Паважната настилка на бул. "Драган Цанков" от "Пейо Яворов" до бул. "Евлоги и Христо Георгиеви" ще бъде подменена с асфалт.
Изпълнител на проекта е ГБС "Инфраструктурно строителство" АД, а стойността е 20 млн. лв. Целият ремонт ще продължи 6 месеца. Ще бъдат изградени и два надлеза над бул. "П. Яворов".
41 дървета ще бъдат отсечени, но няма да бъдат засегнати или унищожени вековни или забележителни дървета, обещават от общината.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
09.04 2012 в 20:34
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
09.04 2012 в 20:04
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
09.04 2012 в 14:30
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Санкциите срещу Русия удариха самолетостроенето й. Производството на нови лайнери зацикли и дори спря
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Санкциите срещу Русия удариха самолетостроенето й. Производството на нови лайнери зацикли и дори спря
Кола се вряза в дентална клиника в столицата
Донев пита опонентите си: Откъде България доставя газ? Сам отговаря: През ''Боташ''