На 25 октомври в София започва конференция, която ще събере министрите на културата от 13 страни в Югоизточна Европа.
Форумът ще се проведе в НДК и ще бъде открит от ресорния министър Вежди Рашидов.
На събитието ще присъства и генералният директор на ЮНЕСКО Ирина Бокова.
Темата на работната среща ще бъде „Нематериалното културно наследство за устойчиво развитие в Югоизточна Европа”.
Министрите от 13 държави ще представят политиките на страните си за опазване на културното наследство.
Те ще обсъдят възможности за засилване на регионалното сътрудничество, както и въпроси, свързани със съвместни проекти.
Делегатите от форума пристигнаха в България още в сряда.
Министър Рашидов не пропусна възможността и показа на своите колеги археологическите находки при ЦУМ.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни