"Ботев" стигна до 1:1 с "Щутгарт", 15 000 бултраси превзеха Бургас

OFFNews 01 август 2013 в 22:36 2376 2

Домовчийски се радва на гола си. Снимка: botevplovdiv.bg

Пред близо 15 000 свои фенове "Ботев" (Пловдив) завърши 1:1 с "Щутгарт" в първи мач от третия предварителен кръг на турнира Лига Европа.

Германците поведоха с гола на босненския национал Ведат Ибишевич в 67-ата минута. В 72-ата минута резервата на "Ботев" Валери Домовчийски изравни резултата след добавка.

Домакините играха подчертано дефанзивно, но по-дългото владеене на топката не донесе на гостите  кой знае какви положения за гол. Тактиката на Станимир Стоилов му донесе успех и доведе до резултат, който запазва шансовете на "канрачетата" за ответния мач.

В последните минути и двата отбора пропуснаха по една възможност да решат мача в своя полза. Трябва да се отбележи чудесната подкрепа на пловдивските фенове, които напълниха стадиона в Бургас и създадоха невероятно настроение от първата до последната минута на мача.