"Ботев" (Пловдив) попиля казахстанците в реванша

OFFNews 11 юли 2013 в 22:48 1259 2

Снимка: botevplovdiv.bg

Футбoлната вечер за страната ни бе спасена от "Ботев" (Пловдив), който се класира за втория предварителен кръг на турнира Лига Европа.

Няколко часа след резила на "Левски" край бреговете на Иртиш, в реванш от първия кръг на турнира, „канарчетата“ победиха "Астана" (Казахстан) с 5:0.

В първия мач "Ботев" победи като гост с 1:0. И петте гола в мача, който се игра пред 10 000 зрители на стадион „Лазур“ в Бургас, бяха вкарани след почивката. Отборът на "Астана" остана с десет души на терена в 34-ата минута, когато червен картон получи Исламбек Куат.

Мариян Огнянов откри резултата в 54-ата минута. Две минути по-късно бе отсъдена дузпа за домакините, която бе реализирана от Вандер. След още две минути влезлият на почивката Тодор Неделев вкара третия гол за "Ботев". В 71-ата минута Бобан Грънчаров и в 74-ата минута отново Неделев оформиха крайното 5:0.

Във следващия кръг "Ботев" ще играе срещу "Жрински" (Мостар) от Босна и Херцеговина.