Военнослужещи от Военноморските сили (ВМС) са унищожили днес невзривена стара мина, открит на плажа в Обзор, Бургаска област, съобщи Министерството на отбраната.
В Морския оперативен център на ВМС в 22.50 ч. снощи е постъпило искане от областния управител на Бургас за съдействие от специалисти на ВМС за разпознаването и евентуалното унищожаване на предмет, наподобяващ мина, открит на плажа.
При оглед е установено, че това е стара силно корозирала противодесантна мина.
Мината е унищожена на място, с отцепване на района, при стриктно спазване на мерките за безопасност.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел