Във Втора АГ Болница "Шейново" спасиха родилка, постъпила по спешност с множество усложнения, и двете ѝ деца. Благодарение на бързата професионална намеса на лекарите жената ражда близнаците - Лъчезара - 1740 г и Дарио - 2070 г.
Диана, която е на 41 години, постъпва във II АГ Болница "Шейново" по спешност в 34 г. с. с двуплодна бременност с двуяйчни близнаци. Първият близнак е със животозастрашаваща диагноза - плацента превия и опасност от увреждане на пикочния мехур.
Майката е с високо кръвно налягане, с анемия, с данни за прееклампсия и антиеретроцитни антитела и с рядката кръвна група B отрицателна.
Прегледът показва сериозно състояние, което изисква спешни мерки, за да бъде спасен животът на майката и бебетата.
Екипът, ръководен от д-р Румен Велев, извършва спешно Цезарово сечение и отстраняване на матката, пикочния мехур е запазен. Това е първият случай на подобна интервенция при пациентка с двуплодна бременност в лечебното заведение.
За радост на медици и близки майката Диана и бебетата - Лъчезара и Дарио се чувстват добре, а екипите на болницата продължават да полагат грижи за тях до пълното им възстановяване.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Тръмп иска разследване на връзките на Епстийн с Бил Клинтън
Грузия: Не сме се отказали от ЕС, Брюксел се изолира
САЩ издаде лиценз, който позволява преговори за възможна продажба на чуждестранните активи на ''Лукойл''
Великобритания разреши на Лукойл да продължи да работи до 14 февруари в България