Цветана Пиронкова прескочи първи кръг в Маями

OFFNews 25 март 2021 в 08:29 3061 0

Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на големия турнир в Маями, който е от най-високата категория при жените - WTA 1000 с награден фонд 3,26 милиона долара.

Спортист номер 1 на България победи украинката Марта Костюк със 7:6 (4), 3:6, 6:3. Срещата продължи 2 часа и 30 минути.

Това е трета победа за Пиронкова на турнира в Маями, припомня БГНЕС. Преди това Цвети елиминира Кейти Макнали и Олга Говорцова. Във втория кръг Пиронкова ще играе срещу поставената под номер 7 в схемата Арина Сабаленка.

Първият сет премина през много обрати, а двете тенисистки си направиха по три пробива.

Костюк проби първа за 3:1, но Пиронкова направи серия от три поредни гейма и обърна резултата до 4:3. Украинката отговори с рибрейк за 4:4. Цвети успя отново да поведе с пробив за 6:5, но Костюк успя да изравни и така се стигна до тайбрек. В него българката спечели три поредни разигравания след 4:4 и спечели първата част.

Във втория сет Костюк поведе с 5:2 и успя да го спечели с 6:3.

Цвети проби още в първия гейм на третата решителна част. След това българката направи още един пробив за 4:1. До края двете тенисистки си размениха по два пробива и Пиронкова триумфира с 6:3.