Пиронкова е на победа от участие на Уимбълдън

OFFNews 24 юни 2021 в 15:24 2895 0

Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова се класира за третия и последен кръг на квалификаците на Откритото първенство на Великобритания - Уимбълдън.
Поставената под номер 8 в схемата на пресявките Пиронкова разгроми представителката на домакините Нейкта Бейнс с 6:1, 6:2 за 54 минути.

33-годишната пловдивчанка продължи силното си представяне в пресявките, в които загуби общо само четири гейма в първите си два мача.

С успеха си днес българката си осигури 25 500 лири от наградния фонд и 30 точки за световната ранглиста, в която заема 103-ото място в момента.

За влизане в основната схема Пиронкова, полуфиналистка на "Уимбълдън" през 2010 година, ще играе срещу Ана Конюх (Хърватия) или Варвара Флинк (Русия).

Друга българка - Елица Костова, пък отпадна във втория кръг на квалификациите след поражение от китайката Синю Ван с 1:6, 2:6.
Костова все пак заработи 15 500 лири и 20 точки за световната ранглиста.