Адриан Андреев с убедителен старт на младежкия Мастърс в Китай

OFFNews 24 октомври 2018 в 13:36 1494 0

Младият ни талант в тениса Адриан Андреев започна по великолепен начин участието си на юношеския турнир от сериите "Мастърс" в китайския град Чънду. В първата си среща българинът победи с 6:3, 6:3 Николас Мехия от Колумбия за 88 минути игра.

Адриан проби още в първия гейм, а при 5:3 постигна още един пробив за да затвори сета с 6:3 за 57 минути игра. Вторият сет също се разви отлично за българина и той проби в четвъртия гейм, за да се доближи още повече до крайния успех в мача.

След това затвърди пробива с лекота, а в осмия гейм пропусна шанс да пробие втори път. Все пак обаче Андреев си взе най-важното подаване в деветия гейм и така затвори мача в своя полза.

Двамата са в група "Shuai" от шампионата заедно с тайванеца Чун Син Цен и получилия специална покана местен представител Му Тао (№18).