Ивет Лалова осма на световното

Любомир Тодоров 11 март 2012 в 17:05 1678 0

Въпреки вируса Лалова стигна до финала. Снимка: БГНЕС
Ивет Лалова зае последното осмо място във финала на 60 метра на Световното първенство по лека атлетика в зала в Истанбул. Българката се бореше с вирусно заболяване от вчера и сутринта в полуфинала дори е бягала с температура. Единствената бяла спринтьорка във финала стартира на осма пътека и завърши за 7,27 секунди, което беше най-слабото време на Лалова в Турция. За втори пореден път световна шампионка стана Вероника Кембъл-Браун от Ямайка със 7,01 секунди. Сребърният медал изненадващо спечели Мюриел Ахуре (Кот д’Ивоар) със 7,04, а бронзовото отличие е за американката Тиана Медисън със 7,09 секунди. Освен Ивет Лалова Ваня Стамболова беше другата българска лекоатлетка, стигнала до финал. Варненката завърши четвърта на 400 метра в събота.