Григор Димитров с труден старт в Пекин

OFFNEWS 05 октомври 2016 в 13:16 5884 0

Григор Димитров стартира с труден успех над първата ракета на САЩ Стив Джонсън в първи кръг на турнира в Пекин.

Българинът пропусна четири мачбола в тайбрека на втория сет и пропусна да приключи по-бързо срещата, но в крайна сметка спечели със 7:5, 6:7 (9),6:4 и продължи напред.

Във втори кръг съперник на Григор ще бъде френската сензация Лука Пуй, който елиминира на старта участващия с "уайлд кард" Йен-Хсун Лу с 6:1, 6:2.

Пуй ще има предимството да влезе по-свеж в мача, тъй като получи ден повече почивка заради отлагането на двубоя на Григор с Джонсън-

С победата Григор си осигури 45 точки за ранглистата, в която заема 20-о място, и 39 205 долара от наградния фонд.

За Григор това е четвърто участие на турнира в Пекин. Той отпадна в първия кръг през 2011 и 2013 г., но миналата година стигна до четвъртфиналите, където отстъпи на номер 1 в света Новак Джокович.