Най-добрият ни тенисист Григор Димитров се изкачи с едно място в световната ранглиста и вече заема 17-о място с 2035 точки.
През миналата седмица Димитров стигна до 1/8-финал на турнира "Мастърс" в Париж, където отстъпи пред вече бившия номер 1 Новак Джокович от Сърбия.
Именно с неговото име е свързана и голямата новина в мъжкия тенис през тази седмица. Сърбинът отстъпи лидерската си позиция и вече е втори с 10 780 точки.
Новият световен номер 1 е Анди Мъри от Великобритания с 11 185 точки.
Топ 10 допълват още Стан Вавринка, Милош Раонич, Кей Нишикори, Гаел Монфис, Марин Чилич, Рафаел Надал, Доминик Тийм и Томаш Бердих.
Големият срив на седмицата е свързан с Роджър Федерер. Швейцарецът отстъпи седем места в класирането и вече е номер 16, с една позиция пред Димитров.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец