Грешни стъпки за Шалке и Борусия (М) в Бундеслигата

Васил Георгиев 04 февруари 2012 в 18:56 1882 0

Бундеслига
Бундеслига
Два от основните кандидати за Сребърната салатиера в Бундеслигата - Шалке и Борусия (Мьонхенгладбах) напрашиха грешни стъпки в XX кръг на футболното първенство на Германия. На своя "Фелтинс Арена" в Гелзенкирхен Шалке направи 1:1 със средняка Майнц. Мохамед Зидан изведе гостите напред в 15-ата минута, а след час игра Чинеду Обаси възстанови равенството. Раул и компанията обаче така и не успяха да се доберат до трите точки. Така специалистите по ремите от Майнц (б.а седмо равенство за сезона) спряха победната серия на Шалке, който бе с четири поредни успеха. За тима от Гелзенкирхен това е второ равенство за сезона. Отборите на Волфсбург и Борусия (Мьонхенгладбах) приключиха при нулево равенство. За Борусия това бе четвърто реми за сезона, като то идва след серия от три поредни успеха. Волфсбург пък регистрира третото си равенство в кампанията. Германия, Бундеслига, XX кръг Нюрнберг - Борусия (Дортмунд) 0:2 Херта - Хановер 0:1 Шалке - Майнц 1:1 Леверкузен - Щутгарт 2:2 Волфсбург - Борусия (Мьонхенгладбах) 0:0 Хофенхайм - Аугсбург 2:2 Хамбургер - Байерн 1:1  На 5 февруари Фрайбург - Вердер Кайзерслаутерн - Кьолн Класиране 1.Борусия (Дортмунд)    43 точки 2.Байерн41т. 3.Шалке41.т. 4.Борусия (Мьонхенгладбах)    40 т. 5.Леверкузен    31 т. 6.Вердер    31 т. (мач по-малко)