Бразилия записа с автогол шеста поредна победа

Любомир Тодоров 29 февруари 2012 в 11:55 923 0

Вратарят на Босна спасява удар на Дамяо. Снимка: БГНЕС
Отборът на Бразилия победи с 2:1 футболистите на Босна и Херцеговина в приятелска среща, играна в Санкт Гален, Швейцария. Петкратните световни първенци записаха шести пореден успех под ръководството на селекционера Мано Менесес, но той дойде след автогол в последната минута. Бразилците откриха резултата след ефектен диагонален шут на Марсело в четвъртата минута. Противно на очакванията, че южноамериканците ще разбият балканския си съперник, босненците успяха да наложат своя стил на игра. Ведат Ибишевич изравни в 13-ата минута, след като ударът му не можа да бъде спрян от вратаря Жулио Сезар. Избраниците на Сафет Сушич, които стигнаха до плейофите за Евро 2012, пропиляха още няколко положения, а Дамяо изпусна сам срещу вратаря Асмир Бегович. В първата минута на допълнителното време в края на двубоя влезлият като резерва за Бразилия Хълк напредна по лявото крило и центрира по тревата. Топката беше засечена от защитника на Рейнджърс Саша Папац в собствената му врата за крайното 2:1.